Положення
Конкурс молодих композиторів
зі створення національного музичного продукту у галузі опери та балету «Молодіжний Музичний Хаб Схід Опера – конкурс композиторів.
Конкурс проводиться за підтримки Українського Культурного Фонду
Положення та умови
Засновник Конкурсу :
Державне Підприємство «Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка» / ДП «ХНАТОБ» www.skhidopera.com
Конкурс є частиною глобальної ініціативи, що заявлена ДП «ХНАТОБ» / Схід Опера для створення найкращих умов для творчого обміну, розвитку та становлення молодих талановитих композиторів, музикантів, диригентів, режисерів, балетмейстерів, лібретистів,співаків, акторів, танцюристів та художників – Молодіжного Музичного Хабу
Конкурс композиторів - крок на шляху створення мережі щорічних міжнародних творчих конкурсів, культурних резиденцій та фестивалів під брендом «Схіd OPERA».
Мета проведення Конкурсу
Метою проведення конкурсу є визначення кола талановитих молодих українських композиторів у галузі оперної та балетної музики, налагодження на сучасному високому творчому та організаційному рівні співпраці між ними та державними музично-театральними інституціями та промоція актуального українського музично-театрального продукту на національному та міжнародному рівнях.
Цілі Конкурсу
- проінформувати професійні кола, громадськість та ЗМІ про ініціативи Харківського Національного Академічного Театру Опери та Балету ім. М.В. Лисенка Схіd OPERA щодо налагодження сучасного рівня співпраці між державними закладами культури та професійною творчою молоддю;
- продемонструвати підтримку з боку державних закладів культури молодіжних творчих ініціатив, спрямованих на створення національного продукту у галузі сучасної оперної та балетної музики, відродити довіру до державної підтримки розвитку актуальної музичної культури;
- провести на високому організаційному та творчому рівні перший в Україні публічний конкурс для молодих композиторів у галузі створення оперної та балетної музики для національного театру опери та балету;
- отримати максимально репрезентативну картину щодо реального стану речей у галузі сучасної музичної композиції;
- підтримати молодих національних композиторів;
- продемонструвати творчій потенціал поєднання сучасної української музики та літератури на національній оперній та балетній сцені;
- відкрити нові імена в галузі сучасної музичної композиції та забезпечити їх національну та міжнародну промоцію;
- створити цікавий для глядачів національний музично-театральний продукт та сприяти його просуванню на національному та міжнародному рівнях.
Основні положення
Засновник конкурсу : ДП «Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка» / надалі «Схід Opera».
Повна назва конкурсу: Конкурс молодих композиторів зі створення національного музичного продукту у галузі опери та балету «Молодіжний Музичний Хаб Схід Oпeрa – Конкурс композиторів» ( надалі «Конкурс»)
- Офіційний веб-ресурс Конкурсу www.skhidopera-hub.com
- До участі у Конкурсі будуть допущені громадяни України, народжені не раніше 29 жовтня 1982 року.
- Конкурс є відкритим і необмеженим будь-яким способом. Конкурс не є анонімним: заявки надаються лише з повним ім'ям та адресою учасника конкурсу.
- Конкурс проводиться у два тури та завершується не пізніше 28 листопада 2018 р.
- Участь у Конкурсі не передбачає здійснення учасниками будь-яких внесків та є безкоштовною.
- Всі витрати на підготовку та надання заявки на участь у Конкурсі несуть учасники.
- Учасникам II туру Схід Опера забезпечує проїзд та перебування у Харкові під час проведення II туру ( фіналу) Конкурсу.
- Ключовою вимогою є надання для участі у Конкурсі творів, що ніколи не були тиражованими на аудіо чи відео-носіях, а також не були виставлені в публічний доступ.
- За результатами Конкурсу Журі визначає переможців Конкурсу та приймає рішення щодо вручення Головної та Спеціальної Премій Журі.
- Розмір премій, що сплачуються переможцям Конкурсу за рішенням Журі, встановлює:
Головна Премія Журі ( Гран-Прі) 50 000 (п’ятдесят тисяч) гривень;
Спеціальна Премія Журі 27 500 ( двадцять сім тисяч п’ятьсот) гривень.
- Жюрі має право присуджувати не всі премії та оголошувати додаткові нагороди. Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає.
- Схід Опера, незалежно від рішень, що прийняті Журі, має виключне право у якості Спеціального Призу Схід Опера на прийняття рішення щодо здійснення офіційного концертного виконання твору будь-кого з фіналістів Конкурсу/ учасників II туру , або постановки твору на одній із Сцен Схід Опера.
- Переможці Конкурсу, обрані Журі, передають Схід Опера право на публічне виконання, використання, право на відтворення твору, виготовлення примірників твору (фонограм), а також їх запис на матеріальному носії на твори, що обрані Журі для вручення Головної Премії та Спеціальної Премії, на строк 5 років .
- У разі прийняття Схід Опера рішення про публічне виконання або включення до репертуару Схід Опера вказаних творів з кожним із переможців Конкурсу укладається окрема Ліцензійна угода на передачу майнових прав. Схід Опера зобов’язується дотримуватись особистих немайнових прав авторів конкурсних творів.
- Усі права на здійснення та використання аудіо- та відео-записів конкурсних прослуховувань належать виключно Схід Опера.
Порядок проведення конкурсу
Конкурс складається з двох турів.
І тур конкурсу відбуватиметься 3-4 листопада 2018 р. у форматі он-лайн конференції за участі членів Журі та представника/представників Схід Опера. Для забезпечення прозорості та максимальної відкритості додержання загальноприйнятних норм проведення конкурсної процедури буде забезпечуватись пряма трансляція он-лайно конференції Журі на веб-ресурсі Конкурсу skhidopera-hub.com . під час якої члени Журі за результатами попереднього ознайомлення з наданими до участі у Конкурсі творами публічно визначать не більше п’яти учасників, які будуть допущені для участі у ІІ-му турі. Оголошення кінцевих результатів І-го туру відбудеться також у прямому ефірі не пізніше 10.00 ранку 5 листопада 2018.
Конкурсанти, що за рішенням Журі допущені до ІІ-го туру Конкурсу, будуть поінформовані електронним листом із запрошенням до подальшої участі, яку вони мають підтвердити надсиланням електронного листа у відповідь не пізніше 10.00 ранку 1 листопада 2018 р. У випадку відмови когось з відібраних від участі у ІІ-му турі, або ненадання підтвердження у вказаний вище термін, Журі має право допустити до участі у ІІ-му турі Конкурсу іншої особи/осіб за колегіальним рішенням.
ІІ тур конкурсу відбуватиметься 26-27 листопада 2018р. у форматі презентації автором творчої концепції твору ( до 7 хвилин) та публічного концертного виконання Ансамблем Схід Опера на Камерній сцені Схід Опера творів учасників ІІ туру . Офіційні результати конкурсу будуть повідомлені після завершення конкурсних прослуховувань та консультацій Журі 27 листопада.
Вимоги до конкурсних творів
( зі змінами, внесеними 12 жовтня 2018 р.)
І тур
Має бути представлені:
1. Мініатюра для симфонічного оркестру/ уривок з опери або балету/ тривалістю від 4 до 7 хвилин;
2. На вибір учасника:
клавір уривку ( або скетч, або директив)
камерної кантати/ камерної опери/ камерно-хореографічного твору (балету), що планується до представлення у ІІ-му турі ; тривалість до 10 хв.,
Поданий матеріал для І-го туру може містити як цілісний уривок, так і окремі фрагменти твору.
Форма подачі:
партитура (виключно у форматі PDF) та
аудіо (живий запис, або міді-ілюстрація) у форматі mp3, або wav.
II тур
Має бути представлений ( на вибір учасника) :
- завершена партитура камерної опери або камерної кантати тривалістю. від 25 до 30 хвилин. Кількість солістів – не менше 2 та не більше 4 (різного типу голосів),
або
- завершена партитура камерно-хореографічного твору/балету тривалістю від 25 до 30 хвилин.
Інструментовка твору має бути в рамках складу ансамблю для ІІ туру:
Flute (Picc.), oboe (English horn), clarinet (in b, or/and basso cl.), French horn, trumpet in B, trombone, percussion (1 особа), piano (або electric piano), violin I, violin II, viola, cello, contrbasso.
Форма подачі:
- партитура та партії у електронному форматі (PDF, SIB, MUS). Партитура має містити титульний лист із зазначенням складу вокальних солістів, типів голосів, складу ансамблю та додаткових інструкцій для виконання. Аудіо ілюстрація твору не є обов’язковою.
- окремий файл, що містить власний опис твору (експлікацію, синопсис), лібрето та будь-які інші матеріали на розсуд учасника, що, на його думку, мають значення та будуть використані у презентації конкурсного твору (виключно у форматі PDF)
Терміни для подачі та склад Заявок на участь у Конкурсі
( зі змінами, внесеними 12 жовтня 2018 р.)
Заявки на участь у Конкурсі подаються у електронному вигляді;
електронний лист Заявки для участі у I турі має бути надісланим в адресу:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
не пізніше 23.59 31 жовтня 2018 р. та обов’язково містити:
1. заповнену та підписану Анкету учасника Конкурсу ( заповнюється у текстовому форматі, роздруковується, підписується заявником особисто, сканується та зберігається та надсилається у форматі PDF).
2. Скан-копія довідки про присвоєння заявнику ідентифікаційного номера (у форматі PDF).
3. Скан-копія першої та другої сторінок внутрішнього паспорта/ картки (у форматі PDF).
4. Файл з фотографією учасника не менше 800*600 px ( у форматі jpg).
5. Конкурсні матеріали згідно Вимог до конкурсних творів для I туру .
У випадку, якщо розмір файлів перевищує допустиме для відправлення електронного листа значення, можливе надання у електронному листі посилання на завантаження файлів з інших доступних мережевих ресурсів.
До уваги заявників: про відповідність надісланих матеріалів викладеним вище умовам Ви будете поінформовані електронним листом впродовж періоду подання заявок, але не пізніше 10.00 2 листопада 2018 р.
Обрані до участі у II турі учасники після процедури підтвердження подальшої участі (згідно із процедурою, що викладена у розділі «Порядок проведення Конкурсу») мають не пізніше 22.00 6 листопада 2018 р. надіслати електронним листом в адресу :
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
- конкурсні матеріали згідно Вимог до конкурсних творів для II туру . У випадку, якщо розмір файлів перевищує допустиме для відправлення електронного листа значення, можливе надання посилання на завантаження файлів з інших доступних мережевих ресурсів.
Конкурсні заявки, що не відповідають вимогам щодо наведеного переліку, розглядатися не будуть.
Конкурс гарантує рівні можливості подачі заявок для всіх претендентів на участь.
Усі заперечення та можливі конфлікти вирішуються шляхом подачі заяви (скарги) до засновника Конкурсу, або у встановленому законом судовому порядку.
Склад міжнародного Журі буде оголошений наступного дня після завершення терміну подачі заявок на участь у I турі шляхом розміщення інформації на сайті конкурсу.
Надсилаючи оформлену належним чином Анкету учасника Конкурсу та матеріали за переліком, що міститься у цьому «Положенні…», заявники заявляють про те, що вважають повністю зрозумілими, прийнятними та обов’язковими для себе всі вимоги щодо участі у Конкурсу, у тому числі пов’язані з використанням конкурсних матеріалів.
Комунікації між Схід Опера та заявниками здійснюються у режимі обміну електронними листами та/або шляхом завантаження необхідних матеріалів та інформації на офіційному веб-ресурсі Конкурсу www.skhidopera-hub.com
Доброчесність
Приймаючи участь у Конкурсі, ознайомившись з Положенням та умовами його проведення, повністю розуміючи вимоги до заявників, конкурсні умови та правила проведення Конкурсу, права та обов’язки, пов’язані із прозорим та відкритим проведенням Конкурсу, дотриманням доброчесності та неупередженості, представники Схід Опера та залучені до проведення Конкурсу особи, члени Журі та учасники свідомо несуть повну відповідальність за свої дії, інформацію та використані матеріали, за відсутність будь-яких причин та/або обставин, що можуть створити конфлікт інтересів, нерівні умови для учасників та членів Журі та унеможливити досягнення заявленої Конкурсом мети.